Podsumowanie roku 2005

Jak co roku małe podsumowanie roku 2005. Ten rok był pełny niespełnionych obietnic. Tak naprawdę w zeszłym roku firma W Moich Oczach nie wypuściła na rynek ani jednego \”pełnometrażowego\” tytułu, gdyż jedynym naszym nowym wydawnictwem był singiel formacji DRUGA STRONA LUSTRA \”Fundamental/Propaganda\”, który pojawił się w listopadzie, ale który nie został wprowadzony do szerokiej dystrybucji. Powodów takiej sytuacji było kilka. Pierwszy to mocne zaangażowanie w drugi projekt, który prowadzę, czyli w firmę Ticketpro Polska. Tutaj mogę powiedzieć, że odniosłem pełen sukces. Nie zmienia to faktu, że W MOICH OCZACH jest dla mnie nie mniej ważne, więc ciężko mi było, że mało się tutaj dzieje. Prawda jest też taka, że miałem kilka problemów osobistych, w tym zdrowotne, co opóźniało bardzo wiele moich działań. Na szczęście te problemy już za mną, a w Ticketpro załoga jest tak ze sobą zgrana, że nie potrzebna jest moja mocna kontrola nad ich pracą. To pozwala spojrzeć z większym optymizmem na to co może nam przynieść ten rok w naszych wydawnictwach. Myślę, że ważne dla firmy było powstanie nowego sklepu internetowego z prawdziwego zdarzenia, z możliwością odsłuchu piosenek i płatnością kartami kredytowymi. Przychody ze sprzedaży w sklepie internetowym wzrosły o 25%, a pamiętajmy, że przez ten czas nie wydaliśmy żadnej nowej pozycji! Wraz z Nowym Rokiem skończyła się nam licencja na płytę INDIOS BRAVOS \”Mental Revolution\”. Niestety, ale u nas już jej nie można kupić, ale widuję ją jeszcze w sklepach. Piotr mówi, że za jakiś czas pojawi się wznowienie, ale szczegółów nie znam.

Jak co roku chciałbym Wam podać zestawienie najlepiej sprzedających się pozycji w handlu detalicznym (czyli w sklepie internetowym i na koncertach):

1. INDIOS BRAVOS \”Part One\” (przypominam, że na początku roku otrzymaliśmy ostatnią partię pierwszej płyty, która się błyskawicznie sprzedała)

2. INDIOS BRAVOS \”Mental Revolution\”

3. VAVAMUFFIN \”Vabang\”

4. MUSTAFARI \”Mamto\” (to duże zaskoczenie, ale często była to druga płyta zamawiana wraz z Indios Bravos)

5. BAKSHISH \”B3\”

6. WSZYSTKIE WSCHODY SŁOŃCA \”All Sunrises Sound System\” i HABAKUK \”4 Life\”

7. IZRAEL \”Biada, Biada, Biada\”

8. PAPRIKA KORPS \”Telewizor\” i NATURAL DREAD KILLAZ \”Naturalnie\”

9. CAŁA GÓRA BARWINKÓW \”CGB\” i IZRAEL \”Nabij Faje\”

10. HABAKUK \”Mniam!Mniam!Rege\”, IZRAEL \”Duchowa Rewolucja\” i v/a \”…reagge\’owych Świąt!\” (przy tym ostatnim tytule wszystko zostało sprzedane przez Allegro w ciągu miesiąca! i to były ostatnie sztuki tej płyty)

Wszystkie te pozycji to płyty CD. Co do kaset, to one się sprzedają oczywiście w niewielkim procencie płyt i pierwsza trójka to:

1. STAGE OF UNITY \”Jah Brings I&I\”

2. PAPRIKA KORPS \”Kolejny Krok\”

3. DEADLOCK \”Ambicja\”

Oprócz tego w czołówce rankingu znajdują się również koszulki BAKSHISHu, Encyklopedia Polskiego Reggae i Free Colours. Ten ranking różni się trochę od tego co możecie zobaczyć w sklepie, gdyż jest on uzupełniony o sprzedaż na koncertach! DRUGA STRONA LUSTRA \”Język Żywiołów\” – premiera 13 lutego, w naszym sklepie pojawi się już w środę 9 lutego. UWAGA! Pierwsze 25 osób zamawiających tę płytę w naszym sklepie otrzyma dodatkowo singla (o którym mowa kilka newsów poniżej) gratis. Przekrój nagrań z płyty zawiera promomix, który można ściągnąć ze strony zespołu: http://www.drugastronalustra.com/files/dsl_promo.mp3

Leave a Comment

Shopping Cart