Pierwszy singiel Gutka, nowy klip BaiKi, reedycja Izraela, Gribojedow – nowa płyta.

Pierwszy solowy singiel i klip Gutka!

Z dumą prezentujemy \”Co Noc\” – pierwsze nagranie promujące solowy projekt Piotra Gutka Gutkowskiego. Od momentu zawieszenia działalności zespołu Indios Bravos Gutek pracuje nad własną płytą korzystając z gościnności znanych producentów: DJ Feel-xa (Studio Siła-Z-Pokoju) i Igora Igs-a Sobczyka (Studio IGS Audio). Realizacją teledysku zajęło się Mania Studio, a w rolach głównych wystąpili tancerze cenionej Opery Śląskiej w Bytomiu: Michalina Drozdowska i Karol Pluszczewicz.
Gutek z zespołem w składzie: Dawid Mańkowski – gitara, Jan Koźliński – gitara basowa i Tomek Mańkowski – perkusja kończy powoli nagranie pełnej płyty. Od 7 października zespół rusza w trasę koncertową promującą pełnowymiarowe wydawnictwo.

Kafi i Banach czyli BaiKa kontynuują promocję swej płyty Byty Zależne. Oto najnowszy klip do utworu Nowa Królowa:

Gribojedow – formacja, która jest swoistą legendą toruńskiej sceny alternatywnej. W pierwotnej, etnicznej formie grupa rozpoczęła działalność w roku 1999. Przez lata zmieniały się składy i zmieniały się gatunki, w których muzycy opowiadali swoje emocje. Zawsze naczelnym przesłaniem była szczerość przekazu i artystyczna wolność. Od pięciu lat skład zespołu jest najbardziej skrystalizowany i spójny. Mimo tego, że perkusista przeszedł do Voo Voo. Prezentowana płyta \”Nowotworzenie\” jest, tak jak zwykle w przypadku Gribojedow, koncept albumem. Tematem przewodnim są refleksje i pytania pojawiające się w chwili konfrontacji człowieka z problemami takimi jak lęk, choroba, zwątpienie. Konkluzją płyty jest nawołanie do walki i próba wzbudzenia nadziei. To granie postrockowe, z dużą ilością przestrzeni, zaskakujących brzmień, jak również emocji tworzących uczciwą energię. Premiera sklepowa będzie miała miejsce 17 sierpnia.


Ogólnie trudno się zebrać po śmierci przyjaciela i mentora. Ale życie toczy się dalej, a pewne plany realizują się zgodnie z ustalonym wcześniej  kalendarzem. W ramach tego 8 czerwca w sklepach pojawiło się wznowienie płyty Izraela Dża Ludzie. Do tej pory jeszcze nie informowaliśmy o tym publicznie. Nowa wersja cd zawiera dodatkowy krążek – miksy Mad Professora, które sprzedawane były do tej pory osobno. Wraz z reedycją materiał pojawił się również w wersji winylowej. Połowa nakładu winyla jest już wykupiona.

Leave a Comment

Shopping Cart