IZRAEL

 

IZRAEL – jeden z najdłużej istniejących zespołów reggae w Polsce, lokowany wśród najważniejszych formacji całej historii tej muzyki w Polsce wyrusza jesienią na trasę koncertową po Polsce. Występy będą promowały najnowszą płytę zespołu „Izrael gra Kulturę”, która ukaże się na rynku we wrześniu.

 

 

 

Zespół Kultura powstał w 1983 roku w Warszawie. Grupa znalazła miejsce w klubie Hybrydy w pomieszczeniu prób Izraela, a z czasem coraz więcej muzyków z Kultury zaczęło grać równolegle w Izraelu, aż w końcu obie grupy zaczęły dawać koncerty pod wspólnym szyldem jako supergrupa Kultura-Izrael.

 

Podstawę składu Kultury stanowili: Dariusz Maleo Malejonek – śpiew, gitara rytmiczna, autor większości tekstów (obecnie również Izrael); Tomasz Lego Ber – gitara solowa (członek Izraela w latach 1984-1988); Aleksander Alik Dziki – gitara basowa i Piotr Stopa Żyżelewicz – perkusja (członek Izraela w latach 1990-2010). W obecnym składzie Izraela również Piotr Samohut Subotkiewicz i Robert Brylewski byli członkami Kultury.

 

Jedynym do tej pory oficjalnym zapisem fonograficznym formacji był utwór „Lew Ja i Ja” na ważnej dla polskiej muzyki niezależnej składance winylowej „Fala” (Polton 1985).

 

 

Ze względu na wiele próśb i sugestii fanów o przypomnienie niepublikowanych nigdy nagrań Kultury i Izraela z lat 80 zespół postanowił je nagrać na nowo. Na płycie znajdzie się 15 kompozycji, z których wiele do dzisiaj pozostaje w pamięci zachowanej na nagraniach koncertowych.

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt w sprawie koncertów: +48600266116 lub slawek@zjarocina.pl

Leave a Comment

Shopping Cart