Dwie światowe premiery firmy Manufaktura Legenda 7 maja!

Z dumą informujemy, że tego dnia będą miały dwie światowe premiery naszych wydawnictw. Tego dnia na rynku pojawi się winylowa wersja ostatniej płyty zespołu IZRAEL, dubowej produkcji światowego mistrza i jednego z najważniejszych wizjonerów muzyki dub na świecie, właściciela cenionej wytwórni i studia nagraniowego Ariwa Sounds Mad Professora. W jego studio zespół nagrał płytę „Dża Ludzie”, która ukazała się w 2009 roku po kilkunastoletniej przerwie w działalności grupy. Płyta
sprzedała się w nakładzie prawie 10 tysięcy egzemplarzy potwierdzając silną pozycję grupy na polskim rynku muzycznym. Status legendy polskiego reggae nie przeszkodził zespołowi w nagraniu muzyki, w której reggae jest tylko początkiem podróży muzycznej. I to właśnie spodobało się sympatycznemu i pozytywnie nastawionemu do naszego kraju mistrzowi konsolety. W londyńskim studio Ariwa pojawili się Robert Brylewski, Paweł Kelner Rozwadowski i Activator Mario Dziurex – dźwiękowiec Izraela, producent i współwłaściciel kultowego Studia As One w Warszawie, wiodącego w produkcjach polskiej sceny reggae i dub. Tam wraz z Mad Professorem i jego synem Joe Ariwa stworzyli arcyciekawą dźwiękową podróż muzyczną bazującą na utworach Izraela z płyty „Dża Ludzie”
Płyta na polskim rynku pojawiła się w wersji CD w dniu 6 grudnia 2010. Teraz pojawi się na płycie winylowej jako podwójny album. Jako bonus na płycie pojawi się utwór „I and I and Dub” z płyty Izrael In Dub. Przypominamy, że ta piosenka pojawiła się na 13 płycie z kultowej serii King Size Dub niemieckiej wytwórni Echo Beach.
Ogólnoświatowej dystrybucji płyty „Izrael meets Mad Professor and Joe Ariwa” podjęła się amerykańska, jedna z największych dystrybutorni reggae na świecie Ernie B\’s Reggae, a w Wielkiej Brytanii płyta będzie sprzedawana przez Ariwa Sounds. Nakład płyty jest ograniczony do 1000 sztuk.

Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się 10 calowy winylowy krążek formacji FIRE IN THE HOLE zawierający 3 utwory zapowiadające ich debiutancką płytę. Ta śląska formacja jest laureatem festiwali Ostróda Reggae Festival (sesja nagraniowa będąca nagrodą została wydana na singlu CD dołączonym do magazynu „Free Colours”) i Maj Music w Katowicach. Po wspólnych koncertach z zespołem ZION TRAIN zawiązała się przyjaźń pomiędzy tymi formacjami, a angielscy mistrzowie digital-dubu poprosili o możliwość udzielenia się na debiutanckim albumie polskiej grupy. Jednocześnie zespół otrzymał propozycję wydania winyla w Universal Egg. Płyta ukaże się z dystrybucją w całej Europie. Oprócz utworu będącego wspólną kooperacją Fire In The Hole i Zion Train i autorskiego utworu FITH na płycie jest piosenka, w której gościnnie zaśpiewał Earl 16, jamajski wokalista od lat podbijający londyńskie kluby. Earl 16 jest wokalistą dwóch znanych formacji i autorem ich dwóch wielkich hitów w muzyce klubowej: „Release The Pressure” LEFTFIELD i „Little Britain:” DREADZONE. Ze względu na restrykcyjne prawo autorskie w Polsce ta piosenka pojawia się tylko na tym winylu! Powodem jest tekst śpiewany przez Earla – to tekst piosenki „Waiting For The World To Change” Johna Mayera. Nakład płyty jest limitowany do 500 sztuk i w Polsce nie trafi ona do szerokiej dystrybucji sklepowej, a będzie ją można kupić tylko w internecie, na koncertach grupy i w niezależnych sklepach z płytami winylowymi. Pełen album Fire In The Hole pojawi się na rynku w drugiej połowie roku. Grupa korzystając z dubowej pulsacji chętnie eksploruje różne przestrzenie współczesnej muzyki klubowoelektronicznej okraszonej połamanymi rytmami perkusyjnymi. Ten zespół ma szansę stać się dobrym towarem eksportowym polskiej muzyki!

Dodatkowo chcielibyśmy poinformować, że 2 maja do szerokiej dystrybucji sklepowej trafi książka „Obok albo Ile Procent Babilonu”, która zbiera pozytywne recenzje w mediach.

Leave a Comment

Shopping Cart